Koniec Świata z Browaru Pinta
Styl: Sahti/Gotlandsdricke/Koduõlu
Ekstrakt: 19,1 % wag.
Alkohol: 7,9 % obj.
Goryczka: 0 IBU (własna skala browaru: goryczka bliska 0)

Powtórna recenzja po ponad 2 latach.
Albo piwo zaczęło inaczej smakować, albo zmieniałem się ja i moje kubki smakowe i nos.

Warka ważna do 08.08.2018.
Mała pianka w mgnieniu oka redukuje się do zera. W sumie coś tam pokrywa taflę piwa, ale są to mikrometry symbolicznej zawiesiny.
W aromacie jest goździk. Dość jałowo. Wizualnie to taki cylinder ramy tworzy słód lekko słodki, a w środku jest nuta piwa pszenicznego. Taki nijaki smrodek. Mikro pieczarkowy. SOM grzybki, albo chałupa kryta strzechą, taka jeszcze postawiona przed II Wojną Światową. Jest mikro banan, mikro pszenica, nano goździk i piko belgia.
Kolor pomarańczowy, pod światło mleczno-brzoskwiniowy. Ok. Nieklarowne, bez mętów.
W smaku ok, przystępne, fajne.
Jest sporo belgii, są drożdże, może banan z mikro kremem.
W sumie te smaki są na 3 planie, bo na pierwszym i drugim nie ma niczego oprócz zapachu kebabowni, ale bez mięsa.
Piko nuty pumpernikla.
Ogólnie piwo jest smaczne i treściwe.
Nie czuć alko.
Pod koniec wszytko się wyklarowało – w aromacie zostały drożdże z goździkiem, a w smaku trochę przyjemnej kremowości z rozpuszczonymi landrynkami i zbożem.
Wysycenie ok, bardzo niskie, pasuje do całości.
Pijalne.

Nie polecam i nie odradzam, ale nie warto. Choć dziś wyszło na mikro plusik.

Koszt: 9,50 golda – butelka 500 ml bezzwrotna.

Recommend
Share
There is 1 comment on this post
  1. BATON
    05 stycznia, 2020, 6:29 pm

    Zapraszam do sprawdzenia ja to piwo smakuj pod koniec 2019 roku:
    https://piwnypamietnik.pl/2019/12/28/koniec-swiata-z-browaru-pinta-3/

Leave a reply

Piwny Pamiętnik