Shiny z kooperacji Browaru Fuerst Wiacek (Berlin – Niemcy) i Browaru Maltgarden i Browaru Pinta
Styl: Imperial Hazy New England IPA / DIPA
Ekstrakt: ? % wag.
Alkohol: 8,0 % obj.
Goryczka: ? IBU
Warka ważna do 01.05.2022.
Kolor: Mlecznożółty, niemalże nieprzejrzysty.
Piana: Biała, bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, obrączkuje dość leniwie i chętnie oblepia szkło.
Aromat: Owocowy i złożony – dużo winogron oraz ogólnie białych owoców, tropiki reprezentowane przez mango i ananasa oraz nieco cytrusów w postaci limonek, pomarańczy oraz pomelo.
Smak: Owocowy i rześki, sporo grejpfruta, pomelo, gorzkich pomarańczy, nieco melona, ananasa oraz mango, a całość zwieńczona jest średnią, grejpfrutowo-zestową goryczką. Wysycenie średnie, sporo ciała, piwo jest soczyste i puchate, pije się je bardzo dobrze, a alkohol jest doskonale ukryty.
Bardzo dobra DIPA – owocowa, rześka i nie za słodka. Szkoda, że taka droga, ale to zagraniczna kooperacja, więc można wybaczyć.
Koszt: 17,99 zł – puszka 440 ml.


