Pumpk’in’Black z Browaru Pinta
Styl: Spice / Herb / Vegetable / American Pumpkin Porter
Ekstrakt: 16,5 % wag.
Alkohol: 6,0 % obj.
Goryczka: ? IBU
Lane.
Pite w Pinta Wrocław.
Mała cholernie gęsta pianka.
Pachnie intensywnie. Na pierwszym planie kakao, ale tłuste, i gorzka czekolada. Dalej fajny ziołowo szczypiący chmiel. A sama dynia na końcu. Koło połowy dynia z kakao zamieniają się miejscami.
Kolor bardzo ciemno brunatny. Nieprzejrzyste. Bez wtrąceń i farfocli.
W smaku bardzo dobre.
Głównie spoko mocno kakaowa czekolada.
A za nią od razu świetne nachmielenie, ciut drapiące.
Gdzieś między tym wszystkim śmiga sobie mała słodycz, wraz z kwiatowością i stosunkowo symboliczną dynią. Jest to bardziej zagęszczony miąższ dyni, a wcale nie pestki.
Goryczka neutralna, niespecjalnie wyczuwalna.
Posmak mocno kawowy, wraz z jej kwaskiem .
Wysycenie bardzo niskie. Ciut drapiące niczym woda mineralna z naturalnym CO2.
Obfity pierścieniowy lacing.
Dobrze nachmielony świetny porter muśnięty dynią.
Polecam.
Piwo na plus.
Koszt: 16 golda – lane 0,5l.

Zapraszam do zapoznania się z innym piwem z dynią od Pinty, a mianowicie z piwem Dyniamit!.

