Viva Hel z kooperacji Piwowara jastatnik.pl i Browaru ReCraft
Styl: Hefeweizen
Ekstrakt: 12 % wag.
Alkohol: 4,5 % obj.
Goryczka: ~12 IBU

Tego piwa już nie piłem ze 4 lata. Etykieta zmieniła się z paździerzowej na fajną. I coś tam zaczęli je ważyć w ReCrafcie.
Warka ważna do 15.12.2017.
Totalnie bez pianki. Ta na zdjęciu utrzymała się ze 3 sekundy.
Aromat słodki, słodowy, bliski Paulanera tylko trochę mniej słodki i intensywny od niemca.
Kolor złoto-herbaciano-bursztynowy. Niemal kryształowo klarowne. W sumie jak przymruży się oko to kryształowo klarowne.
W smaku całkiem ok. Ale szału nie ma.
80 % intensywności smaku Paulanera. Bez intensywnych drożdży i goździków.
Goździki są.

Piwo na mały plusik.
Szkoda hajsu.

Koszt: 8,00 golda – butelka 500 ml bezzwrotna.

 

 

Leave a reply

Piwny Pamiętnik