Szczun z Browaru Szałpiw
Styl: Abbey Tripel / Belgian IPA
Ekstrakt: 19 % wag.
Alkohol: 8,1 % obj.
Goryczka: ? IBU

Warka ważna do 01.10.2015.
Obfita sztywna ze średnich i małych bąbelków.
Zapach brzoskwini i „belgii”.
Kolor bursztynowo-miodowy. Mętne. Masa dużych farfocli.
W smaku jest fajna goryczka między średnia a niską.
Alkohol lekko wyczuwalny, ale tak mało, że nie przeszkadza.
Są intensywne owoce.
Mini żywica, lekki chmiel na plus. Lekka guma balonowa.
Przy końcu lekki posmak wosku, jak ze świecy.
Lekko wodniste.
Wysycenie między średnim a wysokim.
Delektowałem się powoli każdym łykiem, ponieważ przez wysycenie i intensywne estry nie da go się szybko pić. Zatyka. I to o dziwo jest fajne.
Ładny lacing.

Nie wierzę, że ma 8,1 alko.
Bardzo dobre. Polecam.

Koszt: ? golda – butelka 500 ml bezzwrotna.

 

Leave a reply

Piwny Pamiętnik