3 z kooperacji Browaru Pracownia Piwa i Browaru Szałpiw
Styl: India Pale Ale / Dubbel IPA
Ekstrakt: 15,1 % wag.
Alkohol: 6,4 % obj.
Goryczka: 59 IBU
Warka ważna do 09.05.2015.
Po przelaniu piwa do szklanki utworzyła się sztywna pianka z małych bąbelków.
Pianka szybko opada do około 2mm i taka pozostaje już do końca.
Kolor ciemnobrązowy. Pod światło bordowe z fioletowymi przebłyskami.
Prawie klarowne, dużo „mikro mętów”.
W zapachu czuć paloność, wytrawność i belgijską nutę. Zapach sam zapach nie jest zbyt intensywny.
W smaku czuć: karmel, paloność, trochę ziołowości, wytrawność, trochę Belgii.
Paloność z wytrawnością dominują przez pierwsze pół piwa. Potem do gry wchodzi smak dubblowy. A na końcu dominuje gorzka czekolada.
Goryczka średnia, wyraźna.
Alkohol niewyczuwalny.
Mało chmielowe, czuć go tylko w „posmaku”.
Ładny lacing.
Wysycenie średnie w dół.
Dobre piwo, ale do niego nie wrócę. Coś mi w nim nie pasi.
Do fajności i roboty jaką zrobił Nr 1, się nie umywa.
Koszt: 9,30 golda – butelka 500 ml bezzwrotna.

Wcześniej piłem 1 z kooperacji Browaru Pracownia Piwa i Browaru Szałpiw.

